8 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ SIĘ NA CAPRI

RESTAURACJE W DRZEWACH CYTRYNOWYCH

Capri to świetna kuchnia, ale też przepiękne restauracje. Sporo z nich zaaranżowanych jet w sadach cytrynowych. Najbardziej polecam restauracje La Zagara w Anacapri i Da Paolino w Capri.

TAKSÓWKI CABRIO

Wszystkie taksówki na wyspie są w wersji cabrio, jest to genialne uczucie. Jak się chwilę poczeka można też upolować przejazd taksówką cabrio w wersji vintage.

KUCHNIA

Na Capri zjadłam kuchnię włoską w najlepszym wydaniu jak dla mnie. Ravioli z cytrynami, owoce morza z cytrynami, tiramisu z cytrynami, pizza z cytrynami – obłęd! Z Capri pochodzi sałatka caprese, tort caprese z ricottą czy makaron scialatelli.

WYJĄTKOWE MIEJSCA TYLKO NA CAPRI

Wiele luksusowych brandów ma kolekcje dedykowane tylko na Capri oraz obłędnie urządzone sklepy flagowe, które można podziwiać jak muzea. Np. Sklep Dolce Gabbana jak największym i najpiękniejszym marki, ma na piętrze kawiarnie.

PUNKTY WIDOKOWE

Capri to przepiękna wyspa, widoki, zapierają dech w piersiach. Najpiękniejsze można podziewać z Monte Solaro, Villa San Michele, Ogrodów Augusta i z hotelu Punta Tragara.

REJS WOKÓŁ WYSPY

Capri to niewielka, ale zachwycająca wyspa, podczas rejsu można odwiedzić GrottaAzzurra oraz Faraglioni czyli skały wyrastające z wody, a także zobaczyć z brzegu latarnie i Marina Grande- ja rezerwowałam rejs przez atrakcje na airbnb. Jeśli rejs odbywa się w ciągu dnia, można popływać w morzu.

PLAŻE

Capri to obłędne plaże prywatne, świetnie zorganizowane i bardzo urokliwe. Z restauracjami i basenami. Warto rezerwować je online z wyprzedzeniem. Najwspanialsze to La Fontelina, Lido del Faro i Marina Picolla.

ZWYKŁE ŻYCIE

Zachwyciła mnie Anacapri zwyczajnością i codziennością. Bardzo polecam spać właśnie tam, bo toczy się tam totalnie zwykłe życie: staruszkowie wieczorami przesiadują na placu, a dzieciaki bawią się po szkole! Genialne!