8 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ SIĘ NA PROCIDE

KUCHNIA

Procida to maleńka wyspa, a ma swoje cuda kulinarne jak Lingue di Procida (ciastka z kremem), L’insalata di limone (sałatka z cytryn) czy owoce morza z cytryną na milion sposobów. 

WIDOK NA MARINA DI CORICELLA

Zapiera dech w piersiach o każdej porze dnia. Kolorowe domki, Morze, spokój i cała wyspa widziana jak na dłoni.

CAŁĄ WYSPĘ MOŻNA OBEJŚĆ PIESZO I SPĘDZIĆ URLOP ZUPEŁNIE BEZ SAMOCHODU.

To jest na Procida najlepsze, że można tę wyspę odkrywać zupełnie pieszo, jest tak kompaktowa, a przy tym piękna!

ZAPACH POMARAŃCZY I CYTRYN

Procida słynie z sadów cytrynowych i pomarańczowych poukrywanych między zabudowaniami. Przez to spacerując czuje się zapach pomarańczy i cytryn w powietrzu. W kwietniu kwitną pomarańcze i zapach neroli w powietrzu jest odurzający i zachwycający. 

ZWYKŁE ŻYCIE

Procida to wyspa bardzo popularna wśród turystów, ale przede wszystkim dom dla wielu Włochów, którzy o poranku wypijają kawę, spędzają czas z przyjaciółmi, odprowadzają dzieci do przedszkola czy wywieszają pranie. Podglądanie tego jest niesamowite. 

PŁYWANIE PROMEM

Aby dostać się na Procide płynie się promem z Neapolu – 30 minut przepięknych widoków i morskiej bryzy w pakiecie. 

DETALE

Procida to nieziemskie detale, jak fontanny z głowami meduz, kwiaty malowane ręcznie przy adresach, kapliczki, dekorowane stopnie schodów. Kiedy się jest uważnym można dostrzec tyle piękna. 

POŁOŻENIE NA POŁUDNIU WŁOCH

Procida leży na Południu Włoch więc jest tam ciepło jeszcze w październiku i już w kwietniu – aby nacieszyć się słońcem można odwiedzić ją w miesiącach, kiedy w Polsce plucha. Do tego loty do Neapolu dostępne są cały czas.