5 nietypowych atrakcji Andaluzji

Nasza zimowa wyprawa do Andaluzji była genialna pod względem pogody, jedzenia, miejsc, widoków i poznanych ludzi. Jeszcze nigdy podczas jednego wyjazdu nie poznaliśmy tylu cudownych osób. Jedną z nich była na pewno Asia, która prowadzi stronę MyMalaga.pl i organizuję wyjazdy do Andaluzji. Asia ma niewyczerpane pokłady energii i pomysłów, po prostu zaraża swoją pasją. Dzisiaj przygotowała dla travelicious tekst o 5 nietypowych atrakcjach Andaluzji. Opisała miejsca w których jeszcze nie byłam, więc to cudowna podpowiedź zarówno dla nas jak i dla was. Zapraszam Was do tekstu i przekonajcie się ile oblicz ma Południe Hiszpanii.

Sierra Nevada

 

Narty czy snowboard w Hiszpanii ? To dziwi prawie każdego, bo mało kto wie, że zaledwie 2h jazdy samochodem od Malagi można się przenieść w całkowicie inny, bajkowy świat.

Małe miasteczko Pradollano znajdujące się na wysokości 2100 m n.p.m. pasma górskiego Sierra Nevada, oferuje ponad 100 nartostrad i 100 km tras o różnym poziomie trudności. Piękna zima, hiszpańskie słońce i profesjonalnie przygotowane trasy czekają na nas od listopada do marca.

DSC06177 copy

 

Caminito del Rey

 

Uznana swego czasu za jedno z najniebezpieczniejszych miejsc wspinaczkowych, teraz po remoncie za bagatele 7 mln euro dostępna dla wszystkich. Szlak ciągnący się wzdłuż stromych ścian wapiennego wąwozu Desfiladero de los Gaitanes (znajdującego się nieopodal El Chorro) został zbudowany w latach 1901- 1905 r. Z kolei nazwę „Ścieżka króla” zapoczątkowało pierwsze przejście tej niebezpiecznej trasy przez króla Alfonsa XIII w 1920r. Zaznaczyć trzeba, iż obie ściany urwiska skalnego, pomiędzy którymi płynie rzeka Guadalhorce, mają ponad 100 m. wysokości, dzięki czemu jest to jeden z najbardziej stromych wąwozów skalnych w Europie.

Trasa robi piorunujące wrażenie- przepiękne widoki, zapierające dech w piersi urwiska i wyryta w skale trasa kolejowa. To po prostu trzeba zobaczyć!

DSC07267 copy

Pueblos Blancos

 

Białe wioski Andaluzji, czyli charakterystycznie zabielone fasady domów, to widok jedyny swoim rodzaju w całej Hiszpanii. Kręte uliczki, niesamowity spokój i krajobrazy towarzyszące każdej z wiosek wprawi nas w błogostan. Do najpiękniejszych pueblos blancos możemy zaliczyć Rondę, Frigilianę, Zahare de la Sierra, Grazaleme, Olverę czy Setenil de las Bodegas. To ostatnie zasługuje na naszą szczególną uwagę, bowiem znajdziemy tu domy przyklejone do wielkiego głazu, który wręcz wisi nad sufitami jej mieszkańców.

DSC04189 copy DSC04226 copy

La Mezquita w Kordobie

 

Wielki Meczet uważany jest za jeden z najwspanialszych dzieł architektury islamu. W ciągu wieków ulegała ona licznym modyfikacjom za sprawą panujących władców. Z kolei po zdobyciu Kordoby przez chrześcijan zbudowali oni na terenie meczetu kilka kaplic, a w XVI w. w miejscu sali modłów powstała Katedra. Jest to niezwykle rzadko spotykane gdziekolwiek indziej na świecie połączenie kultur oraz religii (chrześcijaństwa i islamu), które robi prawdziwe wrażenie.

DSC02485 copy DSC02408 copy

Baleo Claudia w Bolonii

 

Kto by pomyślał, że w Hiszpanii znajdziemy namiastkę Rzymu. Baleo Claudia, to najlepiej zachowane w Andaluzji ruiny rzymskiego miasta znajdującego się tuż przy plaża de Bolonia, ukazujące cała organizację starożytnego miasta, wraz z jego budynkami. Z kolei plaża Bolonia, to niemal 4 km złotego piasku wraz ze zjawiskową ruchomą wydmą na ponad 30m wysokości. Co więcej to jedna z najpiękniejszych plaż Andaluzji i prowincji Kadyks, która w 2016 roku otrzymała tytuł najlepszej plaży Hiszpanii.

DSC04504 copy DSC04489 copy DSC04478 copy

 

Asia z MyMalaga.pl nie tylko pisze o Maladze na swojej stronie, ale także organizuje wyjazdy prywatne i firmowe, eventy, kursy w szkole językowje, właściwie zajmuje się tym wszystkim co wymienione jest poniżej:

 

– Polski Przewodnik po Maladze i Andaluzji

– Organizacja Wycieczek po Andaluzji

– Organizacja eventów/wyjazdów incentive

– Enoturystyka ( degustacje i szkolenia winiarskie)

– Sporty górskie (wycieczki górskie, via ferrata, kanioning, wspinaczka)

– Sporty wodne ( nurkowanie, kitesurfing)

– Kurs Hiszpańskiego w Academia Cile

– Wynajem Apartamentów w Maladze i Costa del Sol

– Wynajem samochodów w Malaga U Drive

– Wynajem kamperów

– Wypozyczalnia rowerów w Maladze