Bergamo to Włochy w pigułce. Krótki lot, łatwy dojazd z lotniska i po chwili jesteście w Citta Alta pełnym krętych uliczek, kawiarenek, ristorante, gelato i szczęśliwych ludzi. Postanowiłam przygotować tego posta, bo może zazwyczaj omijaliście to miasto w drodze do Mediolanu. A warto obrać je za cel weekendowego wyjazdu lub spędzić tutaj noc w drodze do dalszych destynacji.

JAK DOTRZEĆ?

Do Bergamo latają tanie linie lotnicze z większości polskich miast. Do samego miasta dojedziecie autobusem lub taxi i trwa to bardzo krótko.

GDZIE SPAĆ?

My znaleźliśmy rewelacyjny B&B Botton D’Oro w samym sercu Citta Alta, z widokiem na dachy kamienic, z autentyczną atmosferą. Do wyboru są dwójki oraz większe, bardzo wygodne rodzinne pokoje. Samochód można zostawić na pobliskim parkingu. W cenie pokoju są pyszne śniadania, a obsługa dokłada wszelkich starań, aby pobyt był udany. Jedynym minusem tego miejsca był dla mnie bardzo kiepski Internet, po zapewnieniu mnie, że będzie działał świetnie.

IMG_3265 IMG_3270 IMG_3275 IMG_3266 IMG_3274

GDZIE ZJEŚĆ?

Byłam zaskoczona po przyjeździe tym jak Bergamo jest nowoczesnym miastem. Ile jest tam nowych i przytulnych miejsc. Jak dużo możliwości. Powiem Wam szczerze, że byliśmy tam tak krótko i padało tak mocno (ściana deszczu), że zjedliśmy tylko pizze na kawałki i lody w La Romana, ale rzuciło mi się w oczy mnóstwo miejsc w Citta Alta, warto chyba po prostu przejść się i wybrać coś dla siebie. Następnym razem mam nadzieję polecę Wam coś konkretnego.

IMG_3278 IMG_3281 IMG_3282

CO ZOBACZYĆ?

W pierwszej kolejności warto wybrać się do Citta Alta. Pochodzić między uliczkami, nacieszyć się atmosferą i odkryć swoje miejsca. Okolica tętni życiem, jest gwarno i pięknie. Warto zejść kawałek niżej i przejść się wzdłuż murów aby zobaczyć zapierający dech w piersiach na dachy kamienic i góry. Naprawdę cudnie.

Nie ma więcej wpisów