15 miejsc, które musicie odwiedzić w Paryżu – moje sekretne adresy!

Początkowo ten post zatytułowałam “Najbardziej fotogeniczne miejsca w Paryżu” po czym zmieniłam na miłość. Bo przecież nie można się w tych miejscach nie zakochać. Piękny jest Paryż zwiedzany tropem poszukiwania kolorowych witryn, uliczek i cukierni. Podróżowałyśmy w lutym, więc aura mało spacerowa, ale pokonywanie kilometrów pieszo było tak przyjemne, kiedy trafia się na takie cuda. Szykuję dla Was Subiektywny Przewodnik, ale jak zawsze jest to masa pracy, więc na smaka, na dzień dobry pokazuję Wam to co moim zdaniem najlepsze w Paryżu i najpiękniejsze.W przewodniku będzie dokładniej i więcej i z trasami. Tu jest po mojemu, wyselekcjonowane to co najmocniej zapadło mi w pamięć. Zaplanujcie wyprawę do tego miasta. Ja długo zwlekałam, aby wrócić. Ale przygotowałam się solidnie do wyjazdu i muszę przyznać, ze tak zwiedzany Paryż, jest najsłodszym miastem świata. Ma tyle uroku i magii. I jak powiedział mój kolega, to jest jak życie w bajce ten Paryż.

La Maison Rose

Różowe cudo na Montmartre. Kawiarnia, która zawsze jest zamknięta:) W pobliżu trasy na Sacre Coeur więc warto zbić z drogi na moment i nacieszyć oczy.

IMG_9068-2 IMG_9090-2

Le Consulat

Francuska restauracja z uroczą fasadą. Cała ta okolica to liczne kawiarnie, piękne witryny i paryski klimat na Montmartre.

IMG_9057

Wieża Eiffla

Wiadomo! Z bliska trochę rozczarowuję, ale z dystansu wygląda wspaniale i majestatycznie. Bardzo lubię widok na Wieżę z Trocadero oraz zza kamienic na Rue de l’Universite.

IMG_8845

Widok z tarasu Galeries Lafayette

Już samo wnętrz Galerii powala i zachwyca, ale jeśli wjedziesz schodami na samą górę, przedrzesz się “przez majtki i biustonosze” jak to napisała moja czytelniczka to dopadniesz schodki na taras, który wygląda jak zamknięty. Ale niech Cię to nie zmyli, bo będzie tam mnóstwo ludzi w tym samym celu co Ty. Aby podziwiać mega widok na dachy Paryża, Wieżę Eiffla, Operę Garnier i Plac Concorde.

IMG_9198-2 IMG_9180-2 IMG_9212

Au Vieux Paris d’Arcole

Kultowa kawiarnia blisko Notre Dame, której fasada zmienia się w zależności od pór roku i sezonu. Miałyśmy pecha i nasza była klasyczna. Zimowa to leśne białe zwierzątka w puchu, a wiosenna to kwitnąca wisteria. Sama kawiarnia jest słodka i warto wpaść na kieliszek rose.

IMG_8409

Odette

Cukiernia specjalizująca się w ptysiach, dużo lepszych od makaroników, jak dla mnie. Przemiła obsługa!

IMG_8666

IMG_8667

Pierścionek: Apart
IMG_8677

Shakespeare & Company

Kultowa księgarnia i kawiarnia, jedna z najbardziej uroczych okolic. Na pewno będziecie mieli po drodze.

IMG_8655

Rue des Rosiers

Ulica na Le Marais o żydowskiej historii. Tu zjecie najlepsze falafele w życiu i autentyczne żydowskie, genialne wypieki.

IMG_8500 IMG_8488

IMG_8497 IMG_8485

Rue des Barres

Ulica na której zatrzymał się czas. Wrażenie spacerowania po Paryżu setki lat temu. Plus urocze kawiarnie na początku. Świetne miejsce i okolica, aby się zgubić z kawą w ręku.

IMG_8460

Pont Alexandre III

Pastelowy, złoty, najpiękniejszy most jaki w życiu widziałam. Mogłabym tam stać i gapić się godzinami. W tle mieni się Wieża Eiffle, migoczą złocenia, a miętowa całość dopełnia wrażenia.

IMG_8803

IMG_8806

Kiermasze nad Sekwaną

Niby nic, a nie ma nic bardziej paryskiego niż te kiermasze. Uwielbiam spacerować wzdłuż straganów i wypatrywać czegoś co przypadnie mi do gustu.

IMG_8643 IMG_8651

Il Saint Louis

Wyspa na Sekwanie do której mam olbrzymi sentyment, gdyż to właśnie tam mieszkaliśmy podczas pierwszej wizyty w stolicy Francji. Polecam restauracje St Regis oraz lody w Berthilion. Oraz najpiękniejszy widok na Katedrę Notre Dame z mostu!

IMG_8586 IMG_8440

Cour du Commerce Saint-André

Pasaż ukryty na Saint Germain zachwyca sklepikami, witrynami i kawiarniami. Tyle uroku w jednym miejscu, że można oszaleć. Cała okolica jest warta spaceru. W pobliżu znana kawiarnia Cafe de Flore.

IMG_8725 IMG_8703 IMG_8729

Widok z L’institut du Monde Arabe

Wspaniały punkt widokowy. Wchodzicie do niepozornego budynku i wjeżdżacie windą na samą górę. Il Saint Louis, Notre Dame i Le Marais jak na dłoni. Coś pięknego.

IMG_8533

Le Petit Châtelet

Chatka wróżki, ale też świetna restauracja. Polecam.

IMG_8658