10 miejsc które musisz odwiedzić w Londynie!

Przyjmijmy, że wpadacie do Londynu na moment, na chwilę i chcecie odwiedzić tylko najpiękniejsze miejsca, zaznać najlepszych atrakcji, ale nie macie czasu. Uwielbiam tworzyć te zestawienia 10 miejsc, które trzeba odwiedzić w danym mieście, bo są to zazwyczaj moi ulubieńcy. Miejsca z którymi mam najlepsze wspomnienia. Jeśli macie czas i chcecie więcej to zapraszam do wielkiego posta:

Subiektywny Przewodnik po Londynie

A tymczasem 10 miejsc, które musicie odwiedzić w stolicy Wielkiej Brytanii.

 

Peggy Porshen i Elisabeth Street Belgravia

Różowa cukiernia, której witryna zmienia się w zależności od sezonu. Zawsze zachwyca. Trzeba swoje odstać w kolejce, ale warto. Cała ulica jest urocza i właściciele z różnych branż prześcigają się w kreatywności fasad sklepów. Drzewo z kwiatami w styczniu? Róże wijące się po szkle? Wszystko to znajdziecie na Elisabeth Street.

IMG_0867 copy IMG_0869 copy IMG_0863 copy IMG_0857 copy IMG_0860 copy

Tower Bridge i Coppa Club Iglo

Imponujący most w sąsiedztwie Tower. A niedaleko kawiarnia w której można schować się przed deszczem w iglo z widokiem na Tower Bridge! Cudny koncept, ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc online.

IMG_0905 copy

Notting Hill

Moja ulubiona dzielnica w Londynie. Zachwyca różowymi i pastelowymi domami. Trzeba wiedzieć gdzie iść, bo od piękna można oszaleć.Niesamowita atmosfera, przepiękne pastelowe kamienice, świetne knajpki, targ na Portobello Road i filmowe kadry. Będzie osobny przewodnik po tej dzielnicy i tam wypiszę najfajniejsze uliczki, ale na pewno warto wybrać się na ulicę All Saints Road, gdzie jest pyszna śniadaniowa The Tin Shed i świetny bar The Italian Job, a tuż obok przeurocza uliczka St Lukes Mews. Warto iść na Westbroune Groove i Ledbury Road, znajdziecie tam mnóstwo butików, kultową kwiaciarnie Wild at Heart oraz przyjemne knajpki. Obowiązkowo do zaliczenia jest również Portobello Road, nie przegapcie cudnej knajpki Farm Girl wybierając starocie na Targu.

IMG_0784 copy IMG_0779 copy

IMG_0807 copy IMG_0810 copy IMG_0812 copy IMG_0791 copy IMG_0772 copy IMG_0773 copy IMG_0712 copy

Musical na West End

Raj dla wielbicieli musicali, czyli dla mnie. Byłam na ponad 12 sztukach wystawianych w Londynie i o zawsze były świetnie wydane pieniądze. Najlepiej wspominam Króla Lwa, Les Miserables, Wicked, Dreamgirls, Billy Elliot. Ale teraz jest dużo nowych spektakli mega wartych zobaczenia. Bilety możecie kupić z dużym wyprzedzeniem na stronach poszczególnych spektakli, albo w dzień spektaklu zapytajcie w kasie o wolne bilety, zazwyczaj jest ich sporo i w dobrej cenie. Często są to miejsca dostawiane, ale mimo wszystko warto.

IMG_0653 copy

IMG_0686 copy IMG_0909 copy

Neal’s Yard

Ukryty zaułek na Covent Garden. Znajdziecie tam kolorowe kamienice, ale Fryzjera Wróżek, a także świetne knajpki.

IMG_0700 copy IMG_0702 copy

Bake Chinatown

Azjatycka dzielnica z najlepszą kuchnią i najpiękniejszymi bramami z kilku stron. Cudowna atmosfera szczególnie wieczorem. Polecam lody o smaku zielonej herbaty w rożkach rybkach w BAKE.

IMG_0692 copy

Churchill Arms

Totalnie najpiękniejszy budynek porośnięty bujnie roślinnością. W środku tradycyjny angielski pub i kuchnia tajska. Bardzo mi to nie pasowało, ale smaki tak pyszne, że totalnie warto tego połączenia spróbować.

IMG_0826 copy

Liberty London i Carnaby Street

Uwielbiam ten budynek, uciekam do niego zawsze szybciutko z Oxford Street. znajdziecie tam piękną kwiaciarnie oraz wybór niszowych kosmetyków. W okolicy Liberty London są najlepsze i najbardziej urocze uliczki w Centrum Londynu w tym Carnaby Street. Ale nie tylko, dajcie szansę pozostałym i skręcajcie, szukajcie. W pobliżu Liberty London na Regent Street jest jeden z moich ulubionych sklepów Anthropologie. Carnaby Street- uliczka kolorowych kamienic, pubów, sklepów. Pięknie oświetlona wieczorami, pełna przechodniów, ale dalej urocza. Super alternatywa dla Oxford Street. Znajdziecie tam sklepy The Kooples, Benefit, firmowy sklep Adidas Originals, Anthropologie, Irregular Choice i wiele innych cudnych marek.

IMG_0921 copy IMG_0917 copy IMG_0915 copy IMG_0913 copy IMG_0911 copy

IMG_0666 copy IMG_0910 copy

Kensington

Wytworna dzielnica, gdzie króluje Harrods oraz Muzea. Uwielbiam przed Świętami kiedy przed Muzeum Historii Naturalnej stoi wielkie Lodowisko, a cała główna droga udekorowana jest światełkami. Tutaj znajdziecie prawie wszystkie Muzea londyńskie, które są darmowe. Tym bardziej warto tu przyjechać.

IMG_0851 copy IMG_0854 copy IMG_0855 copy IMG_0849 copy IMG_0843 copy IMG_0837 copy IMG_0827 copy

Big Ben i Westminster Bridge

Klasyk. Nie mogło być inaczej i podczas naszego pobytu Big Ben był w remoncie, ale zarówno dla niego, jak i dla Parlamentu, mostu i Opactwa warto w tamtą okolicę się wybrać. Jest to jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w Londynie. Z jednej strony majestatyczny Parlament, a z drugiej London Eye i South Bank. Polecam przyjść podczas zachodu lub wschodu słońca, kiedy jest tam najpiękniej. Ale przygotujcie się na tłumy turystów.

IMG_0893 copy IMG_0881 copy IMG_0878 copy IMG_0896 copy IMG_0897 copy IMG_0898 copy

Jaka byłaby Wasza lista?