Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Notting Hill – moje sekretne adresy

Odkąd widziałam film Notting Hill kocham tę dzielnice na zabój. A po kilku spacerach, wizytach i mieszkaniu tam jestem gotowa opisać Wam moje ulubione miejsca. Zaplanowałam wpis na zasadzie trasy. Zaczynamy przy metrze Notting Hill Gate, dzięki temu łatwiej będzie Wam swobodnie chodzić. Dodatkowo w poście opisałam, gdzie warto zjeść na Notting Hill. We wpisie widzicie zdjecia z kilku moich wizyt. Styczniowej, deszczowej. Oraz czerwcowej mega słonecznej. Uważam, że Notting Hill tak samo piękne jest o każdej porze roku. Ale apogum piękna to na pewno kwiecień kiedy wszystko kwitnie. Musicie to kiedyś zobaczyć!

Posta stworzyłam we współpracy z marką Mastercard i na dole posta znajdziecie bardzo fajny konkurs w którym dzięki płatnościom kartami za granicą możecie otrzymać zwrot kosztów w wysokości 10 000 złotych. Karta jest dla mnie najwygodniejszą formą płatności. Przy moim trybie życia i ilościach podróży sprawdza się najlepiej. Zazwyczaj wypłacam w bankomacie niewielką część gotówki, a tam gdzie mogę płacę kartą. Zazwyczaj zbliżeniowo. Za granicą są znacznie wyższe limity płatności zbliżeniowych niż w Polsce dlatego większość transakcji w knajpach czy kawiarniach odbywa się bez PINU. Fajnie, wygodnie, szybko. Z ciekawostek na Notting Hill nie mogłyśmy znaleźć żadnego bankomatu, ten jeden jedyny z którego wypłacam gotówkę na zdjęciu jest przy wyjściu z metra Notting Hill Gate. Dlatego poza Portobello Road Market, gdzie płatność odbywa się tylko gotówką, płaciłam wszędzie kartą. Zapraszam na wycieczkę po Notting Hill i do wzięcia udziału w konkursie z Mastercard.

IMG_8598 IMG_8589 IMG_8550 IMG_8586

IMG_0714 copy

IMG_0775 IMG_0784 IMG_0716 copy

Notting Hill Gate

Tu startujemy. Wysiadacie z metra i kierujecie się w stronę Portobello Road. Już pojawiają się piękne witryny, różowa z płytami i miętowa zaraz obok. Zwróćcie uwagę na kolorowe drzwi kamienic.

IMG_8619 IMG_8635 IMG_8629 IMG_8626

IMG_2439 IMG_2441

Portobello Road – początkowy odcinek

Na początku ta ulica jest taka piękna! Po prawej mijacie pastelowe, różowe, fioletowe i żółte kamieniczki. Mają tyle uroku. Jeśli jesteście w porze śniadania, albo macie ochotę na tęczową kawę, to wstąpcie do Farm Girl, rewelacyjne miejsce!

IMG_8613 IMG_8611 IMG_8598 IMG_8591

IMG_2442 IMG_2449

IMG_2719 IMG_2723 IMG_2443

Westbourne Grove

Chwila na Targu na Portobello Road i skręcamy w Westbourne Grove pełną sklepów, pięknych witryn i super kawiarni. Posiedźcie w 202 lub zjedzcie coś pysznego u Ottolenhgi!
IMG_8571 IMG_8570 IMG_8569 IMG_8566

Processed with VSCO with c3 preset

 

Wild At Heart

Urocza kwiaciarnia, totalnie ogromny wybór kwiatów i bardzo fotogeniczne stoiska.

IMG_0807 copy IMG_0806 copy

IMG_8575

Colville Mews

Ukryty zaułek z przepięknymi kamieniczkami. Jeden z domów pomalowany jest we flagę brytyjską.

IMG_8560
IMG_2509

Processed with VSCO with c4 preset

Lonsdale

Tutaj znajduje się słynny mały różowy domek, podobno można go wynąjąć na airbnb.

IMG_8551 IMG_8555 IMG_8553

Portobello Road

Wracamy na Targ Portobello. Pochodźcie po starganach, zwróćcie uwagę na biżuterię, bywa naprawdę piękna.

IMG_8583

IMG_2452 DSC_0071 DSC_0072IMG_8578

Westbourne Park

U szczytu Portobello skręćcie w prawo, a Waszym oczom ukażę się rząd pastelowych kamienic. Na przeciwko różowej i niebieskiej mieszkałam, co za widok!

IMG_8505 IMG_8504 IMG_8502 IMG_8508 IMG_8550 IMG_8549 IMG_8548

All Saints Rd

Bardzo ważna ulica dla mieszkańców dzielnicy, dla mnie super bo pyszne miejsca. the Tin Shed jest rewelacyjne na śniadanie, a Italian Job na wieczór.

IMG_0773IMG_0791 IMG_0789

IMG_8630 IMG_8626

St Lukes Mews

Najbardziej urocza ulica w Londynie. Serio. Domy o kolorowych fasadach przyciągają jak magnes. Cudne miejsce na spacer.

IMG_8540 IMG_8538 IMG_8516

IMG_2489 IMG_2488 IMG_2490 IMG_2483

Lancaster Road

Kończymy na ulicy z kamienicami w intensywnych kolorach, wpadnijcie tu koniecznie rano!

IMG_8547

 

Kończymy spacer, ale traktujcie moje polecenia i trasę luźno. Spokojnie odkryjecie swoje miejsca, skręcajcie i zaglądajcie. Notting Hill jest niesamowite!

 

GDZIE ZJEŚĆ?

Biscuiteers Boutique and Icing Cafe

Urocza kawiarnia z ciastkami.

Ottolenhgi

Kultowa wegetariańska kuchnia autora “Jerozolimy”

Italian Job

Bar z ogromnym wyborem piw, świetny na wieczór.

The Tin Shed

Przepyszne śniadania. Nie zniechęcajcie się gdy nie ma miejsc na pierwszy rzut oka, na dole jest druga sala.

Farm Girl

Urocza knajpka, świetna na śniadanie, ale i przez cały dzień. Serwują piękne napoje: różana kawa, o kolorze jednorożca, o tutaj.

Farmacy

Restauracja polecana przez moich znajomych, nie sprawdzałam, ale jeśli będziecie w okolicy i szukacie to podobno świetny wybór.

 

IMG_8630

Konkurs z Mastercard

Na wyjazd jak zawsze zabrałam moją kartę Mastercard! Też jej używacie? Teraz możecie wziąć udział w konkursie w którym możecie wygrać zwrot wydatków do 10 000 zł!

Czas trwania konkursu: 09.07.2018 – 31.08.2018

Płać kartą i wypłacaj gotówkę na wakacjach, zgłoś bezcenne wspomnienia do konkursu!

Podczas swoich zagranicznych wyjazdów zawsze próbujesz czegoś nowego? Lubisz odkrywać nowe miejsca, zaczynać nowe pasje i posiadasz kartę Mastercard? To konkurs dla Ciebie! Zacznij swoją bezcenną chwilę za granicą! Pokaż w formie zdjęcia (format .jpg, .png), jak płatności kartą Mastercard pozwoliły Ci zrealizować to, co chciałeś zacząć! Pierwszy skok ze spadochronem w Grecji? Kurs przygotowania makaronu we włoskiej restauracji? To chcemy zobaczyć!

Zgłoszenia konkursowe możesz przesyłać dwiema drogami:

–          Poprzez chatbota konkursowego dostępnego pod adresem: m.me/mastercard.polska/

–          Poprzez stronę konkursową dostępną pod adresem: www.bezcenneniespodzianki.pl/zwrotwydatkow

Szczegóły konkursu na dole posta, powodzenia!

W celu wzięcia udziału w Konkursie Uczestnik zobowiązany jest do:

  1. A)  wypełnienia Formularza, za pośrednictwem którego Uczestnik poda swoje dane osobowe oraz wyrazi zgody
  2. b) dokonania w okresie od 9 lipca 2018 do 31 sierpnia 2018 roku Transakcji bez względu na wartość. Transakcjami które potwierdzają dokonanie zakupów kartą Mastercard oraz Maestro i umożliwiają wzięcie udziału w Konkursie są transakcje płatnicze wypłaty gotówki  dokonane w bankomacie lub płatność za zakup towarów lub usług w punktach handlowych za pośrednictwem terminala płatniczego (stykowe i zbliżeniowe) dokonywane kartą oznaczoną znakiem Mastercard lub Maestro, wydaną przez bank lub SKOK z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przy czym karta płatnicza nie została wydana w związku  z prowadzoną działalnością gospodarczą posiadacza, a transakcja płatnicza dokonywana jest poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (zwane dalej: „Transakcjami”). Z Konkursu wyłączone są Transakcje dokonane drogą elektroniczną  (przelewy elektroniczne, rezerwacje on-line itp.).
  3. c)zachowania oryginału wyciągu z rachunku bankowego lub elektronicznego wyciągu z rachunku bankowego potwierdzającego fakt dokonania Transakcji w okresie pomiędzy 9 lipca a 31 sierpnia 2018 roku,
  4. d) wykonania zadania konkursowego, które polega na

Podczas swoich zagranicznych wyjazdów zawsze próbujesz czegoś nowego? Lubisz odkrywać nowe miejsca, zaczynać nowe pasje i posiadasz kartę Mastercard? To konkurs dla Ciebie! Zacznij swoją bezcenną chwilę za granicą! Pokaż nam w formie zdjęcia (format .jpg, .png), jak płatności kartą Mastercard pozwoliły Ci zrealizować to, co chciałeś zacząć! Pierwszy skok ze spadochronem w Grecji? Kurs przygotowania makaronu we włoskiej restauracji? To chcemy zobaczyć!

 

Post powstał we współpracy z marką Mastercard

 

Więcej wyjątkowych miejsc oraz 7 przewodników po moich ukochanych miastach znajdziecie w moim premierowym albumie Sztuka Pobytu dostępnym w moim sklepie.