GDZIE NA WEEKEND?- najciekawsze hotele SPA w Polsce

Zmęczenie daje się we znaki, a nie masz czasu na dłuższy urlop? W takiej sytuacji wspaniale sprawdzi się weekendowy w relaks w hotelu ze strefą wellness i spa. Przygotowałam listę najciekawszych hoteli SPA w Polsce, korzystajcie.

Stradom House (Kraków, małopolskie)
Hotel w zabytkowym budynku, którego historia sięga XIV wieku. Położony w centrum Krakowa, między Wawelem a dzielnicą żydowską, oferuje 5-gwiazdkowy luksus sygnowany marką Autograph Collection, która zrzesza najlepiej urządzone hotele z całego świata. Wnętrza Stradom House są jak dzieło sztuki, z dopracowanym detalem i kolorem. Zachwytów jest tu wiele, ale największe wrażenie robią dekoracje sufitu inspirowane freskami, spektakularny żyrandol w barze oraz dobór tkanin obiciowych w pokojach. Ekskluzywne SÓL SPA kreuje nastrój relaksu, który docenią ci, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta. Zabiegi zostały opracowane przed ekspertkę z Londynu, Alexandrę Soveral. Nie mogło tu zabraknąć basenu, saun oraz najnowocześniejszej strefy fitness. Na głodnych nie tylko wrażeń czekają dwie restauracje – z owocami morza lub wyśmienitą kuchnią śródziemnomorską, serwowaną zgodnie z ideą food sharing, oraz drink bar o zjawiskowym dizajnie.

Hilton Świnoujście Resort & Spa (Świnoujście, zachodniopomorskie)
Niektórzy twierdzą, że to najbardziej prestiżowy hotel na polskim wybrzeżu. Z pewnością robi wrażenie – zarówno swoją wielkością, jak i świetnymi wnętrzami w stylistyce mid-century modern. Położony przy samej plaży, oferuje pokoje z widokiem na morze. Na gości czekają tu wszystkie oblicza relaksu, od sauny przez aquapark po ściankę wspinaczkową. W menu wellness znajdziemy odprężające masaże inspirowane Orientem, z ciepłymi kamieniami i stemplami oraz dźwiękami mis tybetańskich. Na kulinarne doznania zaprasza 5 szalenie stylowych lokali gastronomicznych, w tym restauracja a la carte Polonaise. Hotel Hilton to miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi – dla nich powstał Kids Club, czyli sala zabaw pod opieką animatorek.

Hotel Warszawa (Warszawa, mazowieckie)
Wnętrze z duszą, stworzone w miejscu Prudentiala, najbardziej ikonicznego budynku przedwojennej stolicy. W latach 30. był synonimem luksusu. Uszkodzony w trakcie wojny, przetrwał i został odbudowany, jednak dopiero kilka lat temu za sprawą nowych właścicieli odzyskał dawny blask. Jego wystrój w spektakularny sposób łączy różne wątki – modernistyczny dizajn, artystyczny klimat i swoją własną historię. W wybranych pokojach zostały odsłonięte części oryginalnej elewacji lub betonowe stropy konstrukcyjne. Ich kunszt można podziwiać podczas targów sztuki Art Fair, kiedy to hotelowe wnętrza stają się tłem dla dzieł wielu artystów i są otwarte dla zwiedzających. Strefa SPA jest enklawą relaksu w środku miasta. Goście mogą zażyć odpoczynku w pięknym basenie, saunach, grocie solnej z minerałami z Morza Martwego i podczas masaży. Warto odwiedzić również jedną z dwóch prestiżowych restauracji oraz bar.

Masuria Arte (Stacze, Mazury)
Klimatyczne, kameralne i niesamowicie eleganckie wellness nad samym jeziorem. Jego powstaniu przyświecała idea odtworzenia atmosfery staropolskiego dworu, ale w nowoczesnym wydaniu. Strefa SPA realizuje filozofię sanus per aquam, czyli zdrowia przez wodę. Zabiegi są wykonywane przez doświadczoną kadrę z wykorzystaniem ekskluzywnych kosmetyków, w tym szwajcarskiej marki Valmont. Na gości czeka też wiele innych eleganckich doznań, między innymi sala kinowa, basen z panoramicznym widokiem na jezioro i wybitna kuchnia. Dania są wyszukane, zaskakujące i – podobnie jak wnętrza – łączą tradycję z nowoczesnością. To doskonałe miejsce, żeby ćwiczyć sztukę celebrowania życia.

Głęboczek Vine Resort & SPA (Wielki Głęboczek, kujawsko-pomorskie)
Apartamenty nad brzegiem jeziora Forbin. Uwielbiane przez gości za relaksującą atmosferę, prestiżową restaurację fine dining z muzyką fortepianową na żywo i wyjątkowe SPA, oparte na rytuałach winoterapii. Przestrzeń zabiegowa składa się z 14 gabinetów, wśród nich Pinotage z wanną do kąpieli w winie czy gabinet kosmetyczny Chardonnay. Zabiegi są wykonywane na bazie autorskich kosmetyków Głęboczek Vine Exclusive Line, opartych na wyciągach z winogron uprawianych we francuskiej Langwedocji-Roussillon. W ofercie SPA znajdziemy także szeroki wybór tradycyjnych praktyk relaksacyjnych: masaże, peelingi, jacuzzi, sauny i basen.

Poziom 511 (Ogrodzieniec, śląskie)
Stylowy, kameralny hotel, blisko zamku. Ukryty w skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, 511 m n.p.m. Azyl dla osób szukających wytchnienia. Stylowe wnętrza, urządzone w estetyce przytulnego minimalizmu, pozwalają odpocząć od nadmiaru bodźców. W menu SPA znajdziemy zabiegi na twarz i ciało oparte na jurajskiej wodzie z podziemnego źródła i nowoczesnych technologiach oraz rytuały saunowe. Do dyspozycji gości jest także przepiękny basen. Relaksujący pobyt dopełni wizyta w hotelowej restauracji, która serwuje lokalne specjały, w tym ślimaki z zaprzyjaźnionego gospodarstwa oraz jurajskie wina z winnicy Białe Skały.

Uroczysko Siedmiu Stawów (Gola Dzierżoniowska, dolnośląskie)
Pięknie odrestaurowany zamek nad stawem. A w nim atmosfera renesansowych wnętrz i doskonałe SPA, bazujące na kosmetykach francuskiej marki L’Occitane. Słyną one z pięknych zapachów, które przenoszą myślami na pola Prowansji, ale warto też wiedzieć, że są ekologiczne i powstają w poszanowaniu dla środowiska. Zaplecze fitness obejmuje również kryty basen i wanny z hydromasażem. Po zabiegach można udać się do restauracji, oferującej polską kuchnię fusion. Tu wrażenie robią zarówno dania na talerzu, jak i odsłonięte, mury zamku, które pamiętają dawne czasy. Uroczysko Siedmiu Stawów to wymarzone miejsce na romantyczny weekend we dwoje.

Aries Hotel & SPA Zakopane (Zakopane, małopolskie)
Klimatyczny hotel u podnóży Tatr. Urządzony z niezwykłą dbałością o detale. Góralskie rzemiosło spotyka się tu z butikowym dizajnem, tworząc nową odsłonę zakopiańskiej willi. Drewno cięte w podhalańskie wzory, kilimowe dywany i ogromny portal kominkowy w części wspólnej kreują atmosferę górskiego kurortu. Strefa wellness obfituje w atrakcje, a wśród nich: piękny basen pod drewnianym stropem, całoroczne zewnętrzne jacuzzi, zabiegi odmładzające hi-tech i maderoterapia, czyli masaże modelujące sylwetkę, wykonywane narzędziami z drewna, Zimą szczególnie docenimy tzw. słoneczną łąkę, czyli seans, który imituje wakacyjny relaks na słońcu – opala delikatnie i bezpiecznie, a dodatkowo podnosi poziom endorfin. Na osobną uwagę zasługuje restauracja Halka, która oferuje bezbłędne dania i według zapewnień gospodarzy – najlepszy zbiór win w Zakopanem.

HOT_elarnia (Puszczykowo, wielkopolskie)
Nietypowy hotel, związany ze światem sztuki. Bywa gospodarzem wernisaży, koncertów i pokazów mody. Otoczony przyrodą Wielkopolskiego Parku Narodowego, z dachem krytym strzechą, skrywa nowoczesne wnętrza pełne światowego dizajnu. Znajdziemy w nich projekty Fabio Novembre, Philippe’a Starcka czy Patrici Urquioli. Świetne zabiegi i strefa wellness tylko dopełniają całości. W SPA_larni czeka duży basen, zdobiony szklaną mozaiką i wypełniony ozonowaną wodą. Oprócz tego sauna sucha ze strefą relaksu i aromaterapią, rzymska łaźnia parowa, wanna z hydromasażem, kameralna kawiarnia oraz gabinety masażu i zabiegów. Goście chwalą restaurację TASTE_IT za interpretację tradycyjnych dań kuchni wielkopolskiej (m.in. gęsiny).

Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie (Wysoka Wieś, warmińsko-mazurskie)
Hotel na Mazurach Zachodnich. Położony wśród drzew, w miejscu, gdzie można wypocząć w kontakcie z naturą. Goście mają możliwość wyboru pokojów hotelowych lub osobnych domów umiejscowionych na terenie kompleksu: Siedliska, stylizowanego na tradycyjną mazurską willę oraz klimatycznego Domu Leśnego. W ofercie SPA wspaniałe zabiegi Kosmetycznego Instytutu, w tym nowość – liftingujący masaż twarzy Dr Irena Eris. Oprócz tego naprawdę bogate menu pielęgnacyjne oraz strefa wellness: basen z podgrzewanymi leżakami, sauna, łaźnia parowa oraz zewnętrzne jacuzzi. Hotel jest przyjazny dzieciom i zapewnia im atrakcje m.in. w postaci boiska do gry w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Na gości czekają tu aż 3 restauracje, kawiarnia i cocktail bar.

Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica-Zdrój (Polanica-Zdrój, dolnośląskie)
Wnętrzarska perła. Niebywale piękne miejsce o 5-gwiazdkowym standardzie. Najnowszy hotel Dr Ireny Eris zachwyca architekturą w stylu art déco. Od progu wzbudzają podziw drewniane meble rodem z lat 20., sztukateria, dywany w geometryczne wzory, imponujące lampy i sufit, który przypomina ten z paryskiego muzeum d’Orsay. Centrum SPA i wellness ma tak szeroką ofertę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Goście mają do dyspozycji basen z widokiem na las, całoroczne jacuzzi zewnętrzne, 3 rodzaje saun oraz strefę schładzania z misą lodową i studnią chłodzącą. Hotel jest przyjazny dzieciom – dla nich przygotowano m.in. specjalny basen.

CAMP SPA (Włodowo, warmińsko-mazurskie)
Cudowne, kameralne SPA w naturze, w środku lasu. Zza drzew wyłaniają się spoty do relaksu – kamienna wanna na kąpiele mineralne, dwie wanny retro na kąpiele w ziołach lub płatkach kwiatów, balia opalana drewnem, w której można popijać cydr od sąsiadów z cydrowni Kwaśne Jabłko oraz leśna sauna. W domku odbywają się masaże i zabiegi pielęgnacyjne. Magiczne miejsce, w którym odpoczywa ciało i umysł.

NOWE SPA (Nowe Kawkowo, warmińsko-mazurskie)
Wyjątkowe SPA w duchu slow. Wyjątkowe, bo znajduje się tu jedyny na Warmii czan, czyli kadź – popularna w rejonach Karpat Wschodnich wielka żeliwna wanna opalana drewnem. Jej dno wyłożone jest kamieniami polnymi, a temperatura wody dochodzi do 45 stopni. Taki seans oczyszcza organizm z toksyn i uwalnia hormon szczęścia. Szczególnie, że dzieje się to na świeżym powietrzu z widokiem na naturę. Nocleg też nie jest zwyczajny. Do odpoczynku zapraszają luksusowe namioty glampingowe, nazywane ze względu na swój kształt warmińskimi iglo. Są w pełni wyposażone, z wygodnymi łóżkami, aneksem kuchennym, kącikiem relaksu, roślinami, a nawet klimatyzacją. Mieszczą 2-4 osoby i można w nich nocować przez cały rok.

Lake Hill Mazury Resort & SPA (Ostróda, warmińsko-mazurskie)
Elegancki hotel nad malowniczym Jeziorem Drwęckim. Strefy wspólne kreują szykowny nastrój z dozą glamour, natomiast pokoje są równie stylowe, lecz bardziej kameralne i przytulne. Filozofia SPA opiera się tu na poszukiwaniu harmonii między ciałem a umysłem poprzez detoksykację i holistyczne zabiegi, w których doborze pomagają specjaliści. Wśród nich warto wymienić łaźnię hammam, starożytny rytuał z użyciem kojących mydeł i kolorowych błot czy terapię watsu, polegającą na rozciąganiu i medytacji w wodzie. Hotel zapewnia również dodatkowe atrakcje. Są sale do gry w kręgle, bilard i squasha, strefa zabaw dla dzieci oraz dwie restauracje i dwa bary.

Aries Hotel & SPA Wisła (Wisła, śląskie)
Hotel w Beskidach, w którym można poczuć się jak w St Moriz. Klimat luksusowego chaletu tworzy – podobnie jak w zakopiańskiej filii – obecność drewna i dużej ilości góralskich motywów w szykownym wydaniu. Goście mogą tu liczyć na zabiegi SPA oparte na kosmetykach francuskiej marki Saint Malo oraz relaks w jacuzzi, saunie czy w całorocznym basenie z piękną mozaiką, ułożoną na wzór folkowej wycinanki. Restauracja Polka serwuje specjały naszej kuchni w niezwykle wyszukanej formie. Warto wiedzieć, że hotel powstał w dawnym Domu Turysty Nad Zaporą. Można tu przyjechać z pupilem.

Hotel Stary Kraków (Kraków, małopolskie)
Hotel w historycznej kamienicy z widokiem na stare miasto. Wnętrza z duszą i nowoczesne wellness w jednym. Odrestaurowany w zgodzie z najwyższymi standardami oraz w poszanowaniu dla zabytkowego charakteru budynku. W średniowiecznych piwnicach mieści się strefa SPA, która obejmuje siłownię, basen, sauny, grotę solno-jodowa, łaźnię parową z aromaterapią oraz masaże opracowane przez włoską markę Ortiga. Hotelowe restauracje 3 Rybki oraz Rybki Nove są ukłonem w stronę przedwojennego lokalu o nazwie Pod Trzema Rybkami, który dawniej mieścił się w tych murach. Jego bramę do dziś można podziwiać w Muzeum Narodowym. To doskonałe miejsce na romantyczną kolację z klimatem.

Belmonte (Krynica-Zdrój) 

Nowy pięciogwiazdkowy hotel z widokiem na Beskidy skrywa modnie urządzone, modernistyczne wnętrza oraz kompleks Moon Spa z nagrodą za najlepsze holistyczne spa w Polsce. Jego filozofia opiera się na dotyku dłoni – w zabiegach i rytuałach zrezygnowano z dodatkowych urządzeń na rzecz naturalnej bliskości i precyzji ludzkich rąk. Dostępne są całodniowe pakiety, takie jak “Górska regeneracja” czy “Detoks dla ciała i umysłu”, bazujące na organicznych kosmetykach. Strefa wellness obejmuje duży wewnętrzny basen z hydromasażem, dwa jacuzzi na świeżym powietrzu oraz wachlarz saun: fińską, solną, ziołową, rodzinną, łaźnię parową, grotę lodową. Goście mają możliwość wzięcia udziału w autorskich rytuałach, które trwają przez cały dzień i polegają na holistycznym saunowaniu, wzbogaconym o relaksujące aromaty, muzykę i zabiegi, a także zdrowe dania i oczyszczające napary. Górska odnowa w luksusowym wydaniu. 

Źródło zdjęć: https://www.belmonte.com.pl/galeria 

Grand Hotel (Łódź)

Perła Łodzi, słynny hotel z historią sięgającą 1888 roku, otwiera nowy rozdział. Niegdyś gościł w swoich progach najwybitniejsze osobistości świata sztuki i dyplomacji – bywali w nim Henryk Sienkiewicz, Helena Modrzejewska, Krzysztof Penderecki. Z jego balkonu śpiewał Jan Kiepura, a Władysław Reymont umieścił go w fabule “Ziemi obiecanej”. Patrząc na odnowioną fasadę hotelu nietrudno wyobrazić sobie jego przedwojenny blichtr. Wnętrza po renowacji łączą historyczną tkankę i nowoczesną elegancję. Lobby zdobią sztukaterie, szlachetne marmury, dizajnerskie meble i żyrandol o wyglądzie przestrzennej, świetlistej rzeźby. Strefa wellness i spa znajduje się w monumentalnej przestrzeni w podziemiach hotelu. Oferuje relaksujący basen z wyciszonym podświetleniem, saunę fińską, łaźnię parową, strefę gorących kamieni hammam oraz cztery gabinety zabiegowe z masażami opracowanymi przez włoską firmę Ortiga. Warty uwagi jest świetnie zaprojektowany kompleks treningowy z ceglanymi ścianami i wystrojem opartym na naturalnych materiałach – drewnie i skórze  – oraz sprzętem renomowanych marek: NOHRD, Waterrower, PENT. Z obiektów mogą korzystać zarówno goście hotelowi, jak i osoby z zewnątrz.

Źródło zdjęć: https://grand.hotel.com.pl/grand-hotel/wellness-i-spa 

Pieniny Grand (Szczawnica)

W latach 60. mieściło się tu sanatorium “Hutnik”. Teraz, dzięki spektakularnej rewitalizacji grupy Thermaleo, modernistyczny budynek zyskał drugie życie, a my możemy cieszyć się luksusowym, czterogwiazdkowym hotelem stworzonym do regeneracji. Ta zaczyna się już w przestronnych pokojach wyposażonych we francuskie kosmetyki marki L’Occitane. Strefa wellness to aż 2 000 m2 relaksu. W ofercie są spersonalizowane zabiegi wykorzystujące nowinki technologiczne oraz kosmetyki Cinq Mondes Paris, kompleks saun (sucha, mokra, solna i niecka do schładzania), jacuzzi, studio fitness i wspaniały basen – z wysokim sufitem i architekturą nawiązującą do historii budynku. We wnętrzach króluje nowoczesny szyk. Zdobią je tapety z roślinnymi motywami i dywany Christiana Lacroix. Przez wielkie okna – od podłogi do sufitu – do pokojów wdziera się górska natura. Jeszcze więcej zapierających dech widoków zapewni Sky Bar na dachu z panoramą doliny. Co ciekawe, grupę Thermaleo założył wnuk Adama Stadnickiego, który w 1909 roku został właścicielem Szczawnicy i zainwestował w rozwój miejscowości uzdrowiskowej. Po wojnie jego dobra zostały upaństwowione, jednak w ostatnich latach część majątku wróciła do rodziny.


Źródło zdjęć: https://pieninygrand.pl/galeria

Raffles Europejski Warsaw (Warszawa)

Legendarny warszawski hotel w sąsiedztwie Starego Miasta i Teatru Wielkiego. Po raz pierwszy otwarty w 1857 roku, kilka lat temu doczekał się spektakularnej renowacji i nowych wnętrz zaprojektowanych przez Borisa Kudličkę, scenografa teatralnego i architekta. Europejski od zawsze związany był ze sztuką. Przed wojną funkcjonował w nim salon artystyczny, promujący malarstwo Józefa Chełmońskiego, a na najwyższym piętrze Stanisław Wyspiański ulokował swoją pracownię. Dziś uświetnia go niemal 500 dzieł sztuki, w tym zabytkowa mozaika “Porwanie Europy” z lat 60., która dawniej zdobiła recepcję, a teraz wita gości odwiedzających Raffles Spa. Oprócz wspaniałej scenografii, stworzonej z mozaikowych ornamentów i marmurów, czeka tu pięć pokoi zabiegowych wyposażonych w kosmetyki marek Sisley Paris i Aromatherapy Associates, całodobowa strefa fitness, sauna, łaźnia parowa, fontanna lodowa (dla wielbicieli krioterapii) oraz podziemny, niesamowicie klimatyczny basen z jacuzzi. Do pełni szczęścia i relaksu można dodać wizytę w wybitnej restauracji Europejski Grill lub cukierni Lourse. 

Źródło zdjęć: https://www.raffles.com/pl/warsaw/