Me, myself and I- najciekawsze kierunki, nietypowe pomysły na wyjazdy i hotele dla podróżujących solo

W piątym odcinku podcastu opowiadam o podróżowaniu solo, o spełnianiu marzeń i nie czekaniu na idealnego kompana podróży. O stereotypach, o najlepszych destynacjach, o bezpieczeństwie, o tipach i czasie dla siebie. Ale w tym wpisie postanowiłam temat poszerzyć i podam Wam konkretne destynacje i polecane miejsca:)

PODCAST ODSŁUCHACIE NA SPOTIFY I NA APPLE PODCAST

Istnieje wiele stereotypów wokół podróżowania solo, które hamują przed taką wyprawą.

  • musi być daleko i egzotycznie
  • musi być na dziko
  • musi być w Azji lub w Afryce z plecakiem

NIE MUSI!!!

To może to być bliska podróż, może to być luksusowy hotel, może to być Stolica europejska, a może być to dzień w Sopocie. Co więcej można mieć rodzinę i jechać samej, można mieć cudownych przyjaciół i podróżować samej. Takie ograniczenia i przekonania są zazwyczaj tylko w naszej głownie i mylnych przekonaniach, które mamy wtłoczone:)

Dlatego przygotowałam listę nietypowych pomysłów na podróżowanie solo, mam nadzieję, że ktoś z Was skorzysta i zacznie spełniać marzenia o podróżowaniu po swojemu już w tym roku.

POMYSŁY NA PODRÓŻOWANIE SOLO NIETYPOWO

POMYSŁ 1 – Wyjazdy zorganizowane wyjazdy: surfing, yoga, warsztaty

Popularność takich wyjazdów z roku na rok rośnie. Ofert jest coraz więcej, zarówno w Polsce i na świecie. Takie campy trwają od kilku dni do kilku tygodni i organizator zapewnia nocleg, organizuje czas oraz zapewnia rozrywki. Świetne są wyjazdy tematyczne, gdzie możemy się nauczyć czegoś konkretnego. Może to być wyjazd do Portugalii z nauką surfingu, czy wyjazd na Sardynie z sesjami oddychania i jogi. W Polsce warsztaty są jeszcze bardziej pomysłowe, bo znam nawet takie z warsztatami biohackingu czy yin yogi. Polecę Wam kilka sprawdzonych organizatorek, są to solidne dziewczyny, które mają na koncie sporo takich warsztatów i do tego są wspaniałe, przyciągają cudowne osoby, więc rewelacyjna ekipa wyjazdowa gwarantowana, Jeśli znacie więcej tego typu wyjazdów podeślijcie mi proszę Wasze polecenia na IG:)

Eli Wierkowska Jogiczni

Wyjazdy z jogą w piękne miejsca na świecie i w Polsce, do tego zdrowa kuchnia oraz ciekawe warsztaty, Eli zawsze robi wspaniałą selekcje współprowadzących, które zabiera ze sobą.

Madalena Yoga

Cudowne wyjazdy z jogą w Polsce i na Bali (gdzie Magda mieszka). Najbliższy wyjazd będzie właśnie na Bali z jogą i surfingiem. Moje marzenie!!!

Natalia Tober

Wyjazdy sportowe, Natka jest trenerką, która organizuje campy na których można nauczyć się pływania na wake, poćwiczyć lub zdobyć wiedzę z dietetyki czy dbania o mózg.

POMYSŁ 2- Holistic retreat na świecie

To nowy rodzaj miejsc, w których stale organizowanie są warsztaty, sesje odnowy ciała i umysłu, w duchu ajurwedy, medycyny chińskiej czy współczesnej wiedzy medycznej. Można tam na spokojnie jechać solo, bo wtedy z takiego miejsca wyciągnie się najwięcej, bo można być całkowicie skupionym na sobie i własnych celach.

Sen Wellness Sanctuary, Tangalle, Sri lanka

Ayurveda Resort Sonnhof, Tyrol, Austria 

Ananda in the Himalayas, Uttarakhand, India

Ulpotha Yoga and Ayurveda Retreat, Embogama, Sri Lanka

Oneworld Ayurveda Panchakarma Centre, Bali, Indonesia 

Escapada, Mallorca

Sha Wellness Clinic, Alacant, Spain

Mass Qi, Energy House, Alicante, Spain

VIVAMAYR, Altaussee

Eremito, Umbria, Italy

Five Elemnts Reatreats, Bali, Indonesia

MOJE ULUBIONE KIERUNKI NA PODRÓŻE SOLO:

Sama miałam opory przed podróżowaniem solo, chodziło głównie o bezpieczeństwo nie o nudę. Te miasta polecam z czystym sumieniem, są świetne dla podróżujących solo:)

Londyn

Najlepiej poruszać się w Centrum i w okolicach Notting Hill, wtedy taka wizyta to czysta przyjemność, możecie pójść sobie na West End, spacerować czy odwiedzić jedną z kawiarni. W Londynie jest tak wiele osób, które jedzą same przy stolikach (bo przerwa w pracy, bo pośpiech, bo lubią), że to nie stanowi problemu.

Barcelona

To moje ukochane miasto, cudowne jeśli podróżujecie solo, można spędzić czas na plaży, ale też powłóczyć się po Example czy El Born.

Madryt

Stolica Hiszpanii jest ogromnie przyjemna i sprzyja spacerom, jest również bardzo bezpiecznym miastem.

Amsterdam

Amsterdam to miasto sprzeczności, jeśli zatrzymacie się w okolicy Hoxton Hotel lub w nim, to będziecie mieli nieziemski wyjazd. Blisko do Muzeów, do najmodniejszych miejsc i bardzo inspirująco. Unikałabym jednak okolicy czerwonych latarni. Na pewno pojawią się pytania o Paryż. Dlaczego nie ma go w zestawieniu. Uważam Paryż za mniej bezpieczną destynacje i nie chciałabym wysłać moich czytelniczek do Paryża na pierwszy wyjazd solo, bo tam jest wiele podkręcanych piłek, brudne metro, dziwne okolice i bywa shady. Dlatego inne moje polecania są w 100% pod osoby które zaczynają w solo podróżowanie. Ja w Paryżu byłam solo 2 razy i zawsze było super, ale też dużo się musiałam natrudzić aby to super sobie stworzyć.

Bruksela

Stolica Europy, miasto, które dla mnie łączy wiele wpływów- to taki trochę Londyn, trochę Amsterdam, trochę Paryż, a dalej bardzo na swój sposób unikatowe.

Rzym

Nigdzie indziej na świecie słodycze i pizza nie smakują tak jak w Rzymie. Rzym został stworzony do odkrywania go pieszo, jest to miasto, które odwiedziłam najwięcej razy w życiu. Kilka razy solo.

Portugalia

Uwielbiam Portugalię, to cudowny, cudowny kraj na podróżowanie solo. Bardzo bezpieczny. Polecam cały od Porto po Faro, wliczając Lizbonę. To mój ukochany kraj w Europie i ma moim zdaniem najpiękniejsze plaże.

Kopenhaga

Stolica Danii zachwyca kulinarnie oraz estetycznie. To balsam dla duszy. Kopenhaga jest tak piękna jak kunsztownie wyrzeźbiona biżuteria, jest przy tym bardzo przyjazna pieszym i rowerzystą, spokojnie podczas weekendu solo zwiedzicie ją całą.

Santorini

O Santorini mogłabym pisać i mówić godzinami. Dedykowałam tej wyspie rozdział książki, jeden podcast i kilka wpisów na blogu. Idealna na weekend solo, jeśli bardziej od zwiedzania miasta potrzebujecie wakacji.

Majorka

Moje odkrycie 2021 roku, fantastyczna wyspa, pełna uroku, cudownych plaż i niezwykłej architektury. Ją również zwiedzałam solo i uważam ją za wspaniałą.

Malediwy

Jeśli marzycie o solo tropikach, to nie ma jak Malediwy. Polecam hotel The Standard, podczas naszego wyjazdu było kilka solo podróżniczek, wszystkie bardzo szczęśliwe. Tylko na Malediwach trzeba liczyć się z koniecznością znoszenia romantycznych par WSZĘDZIE i z tym, że nie zawrze się jakiś super przyjaźni, bo wszyscy są w parach. Ale szczerze: dla mnie byłby to scenariusz idealny. Święty spokój i raj na ziemii. Bo Malediwy niewątpliwie są rajem.

Kostaryka

Kolejne miejsce, które odwiedziłam sama. Kostaryka jest bardzo bezpieczna, bardzo przyjazna podróżującym solo. Polecam bardzo!

Jeśli szukasz więcej podróżniczych inspiracji, znajdziesz je w moim ALBUMIE SZTUKA POBYTU, teraz dostępnym w promocji